חברת נתיב הנדסה וניהול בע"מ

חברת נתיב הנדסה וניהול בע"מ הוקמה בשנת 2009 מתוך מטרה לחדש ולרענן תפיסות ניהול ובקרת פרויקטים מסורתיות הן בחברות ציבוריות וממשלתיות והן בחברות קבלניות פרטיות כך שיתאימו לאתגרי ניהול פרויקטים מורכבים, ולא רק בפן ההנדסי, תוך שימוש במתודולוגיות ניהול מתקדמות. בשנתיים האחרונות עברה חברת נתיב תהליך של שינוי ב-DNA שלה, כאשר הצד המשפטי (הכנת תביעות וחריגים) ובקרת פרויקטים (תקציב, לו"ז וסיכונים)  הפכו להיות נדבך עקרי בהיקף העבודה של החברה, לצד ניהול פרויקטים עבור גופים פרטיים וציבוריים.

חברת נתיב הנדסה וניהול השכילה להבין שצרכי השוק אינם מסתכמים עוד במתן מענה לאתגרי ניהול הביצוע, אלא במתן תמיכה שוטפת ומקיפה למנהלי פרויקטים, בהיבט המשפטי והמסחרי ובבקרה מעורבת ואקטיבית, וזאת לאור עליית מדרגה במורכבותם של פרוייקטי הנדסה אזרחית. כיום ניהול פרויקט הנדסי דורש ידע בחוזים בינלאומיים וניסיון בהתנהלות בשפה האנגלית הן מול מזמין העבודה והן מול השותפים, שהם, במקרים רבים, חברות בינלאומיות.

תקשורת מהווה רכיב עיקרי ומשמעותי בניהול ממשקי הפרויקט הבאים לידי ביטוי בריבוי בעלי עניין, בשוני תרבותי בהרכבי השותפויות, בחוזי התקשרות בעברית ואנגלית וכיוב'. המפתח להצלחת הפרויקט טמון בניהול התקשורת, נישה שאותה פיתחה חברת נתיב הנדסה וניהול במשך שנים, וכיום מאגדת צוות של מקצוענים מובילים בתחומם, בקשת רחבה של דיסציפלינות הנדסית / כלכלית / ומשפטית ובדגש על ניסיון בפרויקטים תשתית ותחבורה.

צוות חברת נתיב מגוון ועובד בתיאום ושיתוף פעולה, כשכל חבר בצוות מביא לשולחן העגול את מומחיותו וזווית הראיה המיוחדת לו, אותה צבר עם השנים. יחד, מספק הצוות תמהיל מאוזן של מערך שירות מקצועי מלא, כך שלקוחות החברה נהנים מצוות שלם העולה על סך חלקיו.

אנו, בחברת נתיב הנדסה וניהול, סבורים שהצלחת הקבלן איננה נמדדת בהצלחת פרויקט יחיד אלא בהצלחת מכלול הפרויקטים שבאמתחתו בהווה, ובחינה מושכלת של הפורטפוליו (תיק הפרויקטים) של החברה בעתיד. אנו מבינים שהתרבות הארגונית ו"רוח המפקד" מהווים גורם מכריע על אופן תפקודה והצלחתה של החברה. כיום חברת נתיב מסוגלת לתת תמיכה בפן האסטרטגי והתהליכי להנהלת החברה הקבלנית / ממשלתית.

בחברת נתיב הנדסה עובדים בעלי ניסיון בארגון ושיטות, ביצוע תהליכים ארגוניים, ניהול תוכניות עבודה וניהול סיכונים. כגוף חיצוני החברה משקפת באופן נקי את תמונת המצב המהימנה עבור מקבלי ההחלטות. ברמה האופרטיבית אנו מזהים היום את הצורך בהקמת מערך ניהול חוזים ותביעות המקיים קשר ישיר עם מזמיני העבודה ודפוסי התנהלות הצופה גם פני תביעות. מערך זה אמון על ניצול הזכויות המקסימלי של הקבלן בהתאם לחוזה ההתקשרות שלו לשלל הפרויקטים של החברה.

צוות נתיב הנדסה וניהול מיומן בזיהוי צמתי קבלת החלטות, וזיהוי התזמון הנכון לקבלת החלטות לשם ביצוע מהלכים משני "חוקי משחק" (Game Changers). צוות החברה ניהל באופן אקטיבי מו"מ להסכמי פשרה, הסכמים משלימים ותהליכים שעניינם מתווה שיפור מצבו הכספי של הקבלן תוך הקטנת אי הוודאות ושחיקת רכיב הרווח של הפרויקט.

במרבית המקרים חברות קבלניות מערבות את חברת נתיב הנדסה וניהול רק לאחר ששודרו כבר אותות מצוקה מן השטח, ובמקרים אלה יכולתנו לסייע מצטמצמת משמעותית, ולכן רואים אנו חשיבות גדולה במעורבות מוקדמת ככל האפשר בניהול השוטף של הפרויקט ובצוותי החשיבה הצופים פני עתיד במהלך הביצוע וזאת כדי להקטין סיכונים ולהגדיל את הרמת התוצר הסופי ואת רווחיות הפרויקטים.

חשוב לנו לנפץ את התפיסה המקובלת של חברה מייעצת חיצונית, אשר לא לוקחת אחריות. חברת נתיב הנדסה וניהול איננה חוששת מלקחת אחריות, וצוותה נרתם למציאת פתרונות לבעיות בלוח זמנים קצר, ולא פחות חשוב הצוות נטול אגו מחד אך דעתן ומקצועי ואינו מתביישים להביע את עמדתו המקצועית, גם במקרים בו אנו חלוקי דעות עם מזמין העבודה שלנו.

חברת נתיב הנדסה וניהול מאמינה בערך המוסף שהיא וצוותה מביאים ללקוחותיה וביכולתנו להירתם בנקודות קריטיות (אד הוק) גם במקרים בהם נדרשת חוות דעת, עריכת תביעת ביטוח, מציאת פתרונות לסכסוכי שכר טרחת ספק / קבלן משנה / מתכנן, חוות דעת על חשבון סופי של קבלן משנה, מתן הערות על חוזה התקשרות, הכנת מתווה פשרה וייצוג הצדדים בהצגת ובחינת חריגים ותביעות וכו'.

 

דילוג לתוכן